Az eljegyzési gyűrűk rövid története
A birtoklás jele az odaadás jelévé változott
Az eljegyzési gyűrűk használata a középkorban terjedt el egész Európában, az eljegyzés és a házasságkötés közötti hosszú várakozási idő miatt. Ekkor is csak nők viselték és inkább jelezték a tulajdonjogot, mint a partnerséget.
Valójában, csak a 20. században kezdték a házasságot egyenrangú partnerkapcsolatnak tekinteni, és ennek következtében az eljegyzéssel és a házassággal kapcsolatos hagyományok állandó változáson mentek át. Minden kultúrának kissé eltérő szokásai vannak, ami az eljegyzést illeti, a globális közösségben, amelyben élünk pedig, te döntheted el, hogyan ünnepled párkapcsolatod.
Eljegyzési hagyományok manapság
Sok férfi visel eljegyzési gyűrűt leendő felesége tiszteletére. Miért kéne csak a nőnek jelet viselnie arról, hogy foglalt? Talán te teszed fel a kérdést, de a válaszával mindketten kiszálltok a játszmából. Az is egyre gyakoribb, hogy a nők kérik meg a férfiak kezét, nem pedig fordítva.
Az eljegyzési gyűrű egy ígéret. Egy ígéret, hogy hűséges leszel a partneredhez, még akkor is, ha a törvény egyelőre nem kötelez rá. Ebben az értelemben egy eljegyzési gyűrű lenyűgözőbb, mint egy jegygyűrű. Egy eljegyzési gyűrű azt jelenti, hogy önszántadból vagy partneredhez hűséges. Egy jegygyűrű esetében az adó miatt teszed. Néhány pár úgy dönt, hogy inkább örökre jegyben jár.
Hogyan viseljünk férfi eljegyzési gyűrűt
Nincsenek szabályok… csak útmutatások